top of page

Můj rok 2020:

příležitost k rozvoji

Konec roku 2019 mě zastihl v naprosto nepracovní náladě. Žádné velké plány, žádné cíle, žádná vize do budoucna. Prostě jen rychle dodělat, co je třeba a další rok se uvidí.

Nebyl to asi nejlepší novoroční plán, nicméně mě díky tomu pozdější koronavirová krize zasáhla podstatně méně než většinu jiných lidí. Naopak mi přinesla skvělou příležitost na sobě zapracovat a posunout se dál.

 

Odchod tatínka

Začátek roku 2020 pro naši rodinu nebyl jednoduchý. U tatínka se na konci léta předchozího roku objevila rakovina a bohužel to nabralo velice rychlý spád. Měli jsme alespoň to štěstí, že jsme se ještě všichni mohli rozloučit a maminka mohla u tatínka být až do poslední chvíle. O měsíc později by to už ani nešlo. Práce tak šla na dva měsíce úplně stranou.

 

Jako by to celé předznamenalo náročné období, které se dotklo úplně všech, nejen naší rodiny.

Koronavirová příležitost

Příchod koronaviru a první lockdown mi přinesl možnost se zavřít s rodinou na horách, přestat řešit běžné záležitosti, zastavit se a konečně začít v klidu plánovat „pracovní věci“. Zjistila jsem, že nemám vlastně žádný cíl, nevím, kam směřuji. Pochopila jsem, že dělám všechno možné, ale většinou ne s nadšením. Pustila jsem se proto do studia a hledání inspirace, jak nastartovat svoje podnikání.

Pomocná ruka v pravý čas

 

Během hledání sama sebe jsem narazila na webinář Jak si vytvořit online advokátní kancelář od Lucie Radkovičové. Téma mi přišlo pro moji situaci naprosto dokonalé a moc mě mrzelo, že jsem o druhou půlku přišla kvůli výpadku mobilního operátora. Naštěstí byl k dispozici záznam. Díky tomuto webináři jsem pochopila, že potřebuji pomoc s business stránkou a využila nabízené příležitosti absolvovat celý program zaměřený právě na rozvoj vlastního podnikání – Smart Creative.

 

Pracovní i osobní posun

 

V průběhu programu Smart Creative jsem se opravdu hodně po pracovní stránce posunula. Konečně jsem našla to správné zaměření, ujasnila si, pro koho chci pracovat a kam vlastně mířím. Moc se mi ulevilo, že mám nový cíl. Navíc jsem zjistila, že vybrané zaměření na školské právo a další právní oblasti, které se přímo týkají škol, nejsou mezi právníky rozšířené a nabízí se velká možnost rozvoje v této oblasti. Povedlo se mi vytvořit také první reálnou nabídku produktů pro školy a získat díky tomu nové klienty.

Celé nové nastavení se projevilo nejen v pracovní rovině, ale i na osobním nastavení. Začala jsem si více vybírat práci, říkat NE a znovu získala sebevědomí, které se během let na rodičovské ztratilo. Díky tomu řeším i běžné životní situace klidněji a jistěji než předtím.

1598459473738.jpg

Semináře a webináře pro školy

Štěstí přeje připraveným, jak se říká. Možná proto ve chvíli, kdy jsem si ujasnila priority a cíle, přišla nabídka spolupráce se vzdělávací agenturou V lavici, která se zaměřuje na vzdělávání pracovníků škol. Naskytla se mi tak možnost vrátit se k učení, které mě vždy bavilo. Během podzimu jsem zvládla zrealizovat 4 webináře a proškolila v právních tématech ve školství desítky lidí.

V době rozvolnění jsem zvládla i několik prezenčních školení pro učitele přímo na školách. Jen plánované přednášky pro studenty se již uskutečnit nemohly.

Co jsem letos zvládla

 • Strávila jsem několik měsíců s rodinou během jarního a podzimního lockdownu a překonala ztrátu milované osoby.

 • Ujasnila jsem si své další směřování a nastavila cíle.

 • Získala více sebevědomí nejen v pracovní oblasti.

 • Zjistila jsem, že oblast školského práva a obecně práva ve školství je opomíjená a je zde potenciál k růstu.

 • Realizovala webináře, které měly dosah a dle reakcí i přínos pro účastníky.

 • Pustila jsem se do studia business stránky podnikání a začala jsem se v této oblasti zdokonalovat.

 • Našla jsem si skvělou mentorku, která mi pomohla v rozvoji.

 

Plán na 2021

 • Zrealizovat minimálně 8 dalších webinářů během prvního pololetí roku.

 • Rozšířit síť relevantních kontaktů.

 • Být více vidět na sociálních sítích.

 • Vylepšit svou nabídku pro školy oblasti právního poradenství.

 • Dále studovat a zdokonalovat se v business stránce mého podnikání

 

Závěrem

Rok 2020 byl náročný v mnoha ohledech, ale zároveň mi přinesl nové možnosti a příležitosti. Každému, kdo využil částečnému zpomalení tempa díky lockdownu a nové situace ke studiu, osobnímu růstu a změně v pracovním myšlení/nastavení, mohl pomoci k rozvoji. Věřím, že následující rok bude v mnohém lepší a všichni budeme moci těžit z toho, co jsme loni dělali a kam jsme se v době krize osobně posunuli.

bottom of page